Zachęcamy do lektury!
Z jakich materiałów tworzone są rury osłonowe?
Rury osłonowe pełnią istotną funkcję w różnych branżach, takich jak budowlana, przemysłowa czy telekomunikacyjna. Służą do ochrony instalacji przewodów elektrycznych, telekomunikacyjnych oraz rur gazowych i wodnych przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wpływem czynników zewnętrznych. Czy zastanawialiście się kiedyś, z jakich materiałów są produkowane rury osłonowe? W tym artykule przedstawiamy trzy powszechnie używane materiały w ich produkcji.
Montaż rur osłonowych - co jest potrzebne?
Rury osłonowe są częścią instalacji w przemyśle telekomunikacyjnym i elektroenergetycznym. Służą one do izolacji i ochrony przewodów oraz do zapobiegania potencjalnym uszkodzeniom i ewentualnym skutkom pożaru. Rury osłonowe wykonane są z wytrzymałych rodzajów tworzywa sztucznego, co skutecznie zapobiega przedostawaniu się wilgoci wewnątrz instalacji.
Czym kierować się przy wyborze rur osłonowych?
Zadaniem rur osłonowych jest ochrona przewodów, kabli, instalacji gazowych i wodnych przed wpływem czynników zewnętrznych, które mogą je uszkadzać i zmieniać właściwości fizyczne. Brak właściwej lub niedopasowanej osłony na może skutkować awariami, rozszczelnieniem, przerwami w dostawie mediów, problemami z całą zamontowaną instalacją.
Gdzie stosowane są rury osłonowe?
Obecny rozwój technologii instalacyjnej w przemyśle i budownictwie sprawił, że ilość okablowania używanego w instalacjach podziemnych czy napowietrznych jest ogromna. Wystawione na działanie czynników fizycznych i atmosferycznych, wymagają skutecznego zabezpieczenia.